Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków
biała róża

Kremacja Kraków

urna1 zakład pogrzebowy - usługi porzegbowe

Kremacja to rozwiązanie, na które decyduje się w ostatnim czasie coraz więcej osób. Powody decyzji bywają różne, zdarza się że powodem takiej decyzji jest brak miejsca w rodzinnym grobie, ale najczęściej wypełnia się w ten sposób wolę zmarłego.
Zakład Pogrzebowy Archanioł w Krakowie oferuje usługę kremacji zmarłych, wraz z organizacją uroczystego pochówku oraz szeroką ofertą wyboru urn.

Czym jest kremacja?

Spopielenie zmarłej osoby to forma pochówku znana od dawna i choć pogrzeb tradycyjny w Polsce wciąż jest popularną formą pogrzebu to kremacje zaczynają być coraz bardziej powszechne, i jest to widoczne zwłaszcza w dużych miastach takich jak Kraków.
Do kremacji ciało złożone jest w trumnie ekologicznej najczęściej kartonowej ale bywa również że rodziny decydują się na wybór trumny drewnianej.
Proces kremacji trwa około 90 minut, a temperatura w piecu sięga 1200°C, po dokonaniu spopielenia prochy są umieszczane w urnie.

Pogrzeb urnowy - Kraków

Od lat towarzyszymy naszym Klientom w organizacji ostatniego pożegnania bliskich im osób. Wiemy, że są to chwile wyjątkowo trudne i emocjonalne w życiu każdego człowieka, dlatego nasz zakład stara się maksymalnie ułatwić Państwu przebycie wszystkich etapów organizacji pochówku.
Uroczystość pochowania prochów zmarłej osoby odbywa się w podobny sposób jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu – w podniosłej atmosferze i obecności bliskich osób. Ceremonii może przewodniczyć ksiądz lub mistrz ceremoniału świeckiego; wydarzeniu często towarzyszy także odpowiednia oprawa muzyczna.

Kremacja a prawo

Prawo polskie wymaga, aby szczątki zmarłego po dokonaniu kremacji zostały umieszczone w urnie i pochowane na cmentarzu – w grobie lub w kolumbarium. Bez względu na którą z opcji się Państwo zdecydują, Zakład Pogrzebowy Archanioł oferuje pomoc w sprawnym przeprowadzeniu pochówku.

Sprawna organizacja ostatniego pożegnania

Usługi naszego zakładu pogrzebowego świadczymy kompleksowo, dlatego dążymy do tego aby nasi Klienci mogli dopełnić wszystkich formalności w jednym miejscu. W związku z tym staramy się aby reprezentować Państwa w sprawach związanych z pochówkiem wszędzie tam gdzie jest to możliwe.
Ponadto dysponujemy szeroką ofertą urn kamiennych, drewnianych, metalowych oraz z różnego rodzaju tworzyw sztucznych.

Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę:
tel. 690 67 67 95
tel. 690 67 67 51
Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę:
tel. 690 67 67 95
tel. 690 67 67 51
Prowadzimy rozliczenia BEZGOTÓWKOWE