Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków
biała róża

Pogrzeby wojskowe - Kraków

Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków

Ten rodzaj pożegnania to wyraz najwyższych honorów, z jakimi można pożegnać zmarłego związanego aktywnie z Wojskiem Polskim. Pogrzeb z asystą wojskową jest ceremonią pełną godności i szacunku, odzwierciedlającą wysokie wartości i poświęcenie osób, które za życia były zaangażowane w służbę narodowi.

Pogrzeb z asystą wojskową — przy czyich pochówkach zwykle się odbywa?

Ten przywilej jest zarezerwowany dla osób, które swoją wieloletnią pracą związały się z armią zawodową. Pogrzeb z honorową asystą wojskową jest przeznaczony dla osób, takich jak:

  • żołnierze w służbie czynnej,
  • byli żołnierze zawodowi,
  • kombatanci,
  • weterani walk o niepodległość Polski,
  • uczestnicy misji zagranicznych,
  • kawalerowie Orderu Wojennego Virtuti Militari lub Orderu Krzyża Wojskowego,
  • zasłużeni pracownicy cywilni wojska.
Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków - Usługi Pogrzebowe

Jak zorganizować asystę wojskową na pochówek bliskiej nam osoby?

W tym celu należy zwrócić się do dowódcy garnizonu właściwego dla miejsca, gdzie pochówek ma się odbyć. W zależności od zasług zmarłego oraz aktualnych możliwości może on wyrazić zgodę na użyczenie symboliki lub zrealizowanie różnych elementów ceremonii związanych z polską kulturą i tradycją militarną.

Jak przebiega pogrzeb wojskowy?

Ceremonia tego typu obfituje w motywy podkreślające wagę i powagę ceremonii. Takim wydarzeniom często towarzyszą: salwa honorowa, uroczysta przemowa, kondukt, prezentacja orderów, warta honorowa, pododdział sztandarowy, poczet chorągwi oraz orkiestra wojskowa. Każdy z elementów pogrzebu z asystą wojskową jest wyrazem szacunku, pamięci oraz podziękowania za służbę.

Zakład pogrzebowy Archanioł — pomoc w organizacji pochówku z asystą wojskową

Rozumiemy wyjątkowy charakter takiego pożegnania, dlatego oferujemy pełne wsparcie w zakresie organizacji godnego pochówku osób związanych z wojskiem. Pomagamy w kontaktach z właściwymi instytucjami wojskowymi, przygotowujemy miejsce pogrzebu oraz zapewniamy godną oprawę ceremonii. Wiemy, że wartości wojskowe takie jak honor, odwaga i poświęcenie zasługują na wyjątkowe pożegnanie — a asysta honorowa może sprawić, że ceremonia pochówku umożliwiła oddanie należnej czci i uznania zmarłemu i jego bliskim.

Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę:
tel. 690 67 67 95
tel. 690 67 67 51
Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę:
tel. 690 67 67 95
tel. 690 67 67 51
Prowadzimy rozliczenia BEZGOTÓWKOWE