Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków
biała róża

Dokumenty i formalności związane z organizacją pogrzebu

Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków oferuje państwu niezbędną pomoc w załatwieniu wszystkich formalności które należy spełnić aby móc przeprowadzić organizację pogrzebu.

Oferując usługi naszego zakładu pogrzebowego występujemy w państwa imieniu we wszystkich instytucjach zajmujących się wypłatami zasiłku pogrzebowego między innymi w ZUSie, KRUSie itp.

Zgłaszamy również zgon w Państwa imieniu do Urzędu Stanu Cywilnego a jeśli jest taka potrzeba nasz zakład pogrzebowy może wystąpić o odpisy aktu małżeństwa lub urodzenia po pisemnym upoważnieniu przez państwa naszych pracowników do tych czynności w danym urzędzie.

Mając na uwadze trudne chwile przez które musi przejść rodzina po stracie bliskiej osoby nasz Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków stara się wystąpić w imieniu rodziny zmarłej osoby wszędzie tam gdzie jest to możliwe, jeśli sytuacja na to pozwala zajmujemy się załatwieniem formalności związanych z pogrzebem na Krakowskich Cmentarzach. W szerokim wachlarzu naszych usług pogrzebowych znajdziecie również Państwo możliwość zamówienia nekrologu do prasy, ustalamy z Państwem tekst a następnie zgłaszamy nekrolog do wybranej przez państwa gazety na określony dzień.

Do rozpoczęcia czynności związanych z organizacją pogrzebu potrzebne są następujące dokumenty;

– karta zgonu wystawiona przez lekarza

– dowód osobisty zmarłej osoby

– dowód osobisty osoby zgłaszającej zgon

Aby Zakład Pogrzebowy Archanioł Kraków mógł wystąpić o wypłatę zasiłku pogrzebowego po zmarłym Rodzina musi przedstawić dokument potwierdzający ubezpieczenie zmarłej osoby a jest to;

– jeśli zmarły był rencistą lub emerytem to rodzina musi przedstawić legitymację emeryta/rencisty, odcinek pocztowy emerytury/renty lub potwierdzenie wpłaty na konto bankowe emerytury/renty

– gdy osoba zmarła była zatrudniona rodzina musi przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu

– jeśli zmarła osoba nie była ubezpieczona wtedy zasiłek pogrzebowy może przysługiwać z tytułu ubezpieczenia członka najbliższej rodziny.

Należy również udokumentować pokrewieństwo z osoba zmarłą przedstawiając odpis Aktu Urodzenia lub Aktu Małżeństwa.

Zasiłek pogrzebowy zawsze jest wypłacany tylko z jednego tytułu a jego kwota jest stała i wynosi 4 000 złotych.

Jeśli wybierzecie Państwo taka formę rozliczenia z naszym Zakładem Pogrzebowym to kwota zasiłku pogrzebowego wpłynie bezpośrednio na nasze konto natomiast Państwo dopłacacie kwotę która przekracza zasiłek pogrzebowy.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pracownicy naszego Zakładu Pogrzebowego Archanioł Kraków są do Państwa dyspozycji telefonicznej przez całą dobę również w niedziele i święta – zapraszamy do kontaktu.

Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę:
tel. 690 67 67 95
tel. 690 67 67 51
Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę:
tel. 690 67 67 95
tel. 690 67 67 51
Prowadzimy rozliczenia BEZGOTÓWKOWE